Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Którą gitarę wybrać na pierwsze lekcje?

Wielu młodych osób decyduje się rozpocząć swą przygodę z gitarą, mając słabe pojęcie o tym, którą gitarę kupić i na na czym się skupić przy kupnie instrumentu.

Odpowiedź na zadane pytanie to absolutna podstawa, nie jest to jednak sprawa lekka. Bardzo często zależne jest to po prostu od pieniędzy, jakie chcemy przeznaczyć na pierwszy instrument. Jeśli mamy do dyspozycji na przykład kwotę 300 PLN, to możemy w sklepie muzycznym kupić gitarę nową, chociaż wcale nie znaczy to, że gitara ta będzie lepsza od używanej gitary za 50 złotych, jaką ma do sprzedania znajomy ze szkoły, czy sprzedawca z lombardu, który akurat znalazł się w posiadaniu niezłego instrumentu, a nie zna jego prawdziwej wartości. W każdym razie, jeśli mamy zamiar zacząć uczyć się pierwszych akordów, prostych utworów, lub kilku riffów rockowych, to najlepiej kupić klasyczną lub akustyczną. Gitara Akustyczna ma inną budowę od klasycznej i przede wszystkim różni się od niej brzmieniem.https://www.eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-brava/ - eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-brava/ -Osobiście na początek wolałbym gitarę klasyczną. Ma ona struny nylonowe i - w odróżnieniu do metalowych strun akustycznych - nie bolą od nich tak palce. Gryf jest znacznie szerszy, więc łatwiej też trafiać w odpowiednie struny, ponadto zakres dynamiki tego instrumentu jest często szerszy niż instrumentu akustycznego.

Więcej artykułów

Przygotowanie do pierwszej komunii pociechy

tort
Pierwsza komunia święta dziecka to bardzo istotny moment zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziny. Oprócz uroczystości odbywających się w świątyni najczęściej także urządzane są specjalne przyjęcia dla rodziny w mieszkaniu lub w specjalnie wynajętej na ten dzień sali. Połączono z tym również tradycję obdarowywania dziecka prezentami w tym dniu. Za to przedsiębiorstwa mają okazję zyskać na tym dniu.


Inną sprawą jest to, iż przy nakładzie finansowym do kilkuset złotych gitary są raczej marnej jakości, często nie stroją na wszystkich progach a struny ”wiszą wysoko nad gryfem (gitara ze zbyt wysoką akcją strun) – wówczas przy metalowych strunach pomijając niewygodę gry dochodzą jeszcze kwestie niestrojącego instrumentu. W przypadku strun w gitarze klasycznej (struny nylonowe) są one bardziej rozciągliwe i niewymierzony zbyt dobrze gryf czy nierówno nabite progi, będą mniej słyszalne.

Jeśli ktoś myśli o graniu na gitarze w zespole, ćwiczeniu kilka godzin na dzień, wie, że jest to zajęcie, które zajmie mu cały wolny czas przez najbliższe lata, wówczas można pomyśleć o zakupie gitary elektrycznej. Należy jednak pamiętać, że do takiego instrumentu wymagany jest jeszcze wzmacniacz, najlepiej w zupełności lampowy – wtedy będzie oddawał wszelkie szczegóły artykulacyjne spod naszych palców. Unikniemy sytuacji, w której po dwóch latach nauki przechodzimy z wzmacniacza tranzystorowego na „lampę” i okazuje się, że jesteśmy zmuszeni wszystkiego uczyć się od początku, bo „nic nie brzmi”.

Jeśli chcesz zdobyć inne materiały na omawiany temat, to zobacz proponowane www (http://www.e-plastyczny.pl/linoryt/zestawy), które posiadają także dane na podnoszone zagadnienie - wejdź zatem tutaj.Przy decyzji na gitarę elektryczną również należy pamiętać o kosztach. O ile używany średniej klasy wzmacniacz lampowy można zakupić już w kwocie około 1500 PLN, to z gitarą nie jest tak łatwo. Oczywiście można trafić na sensowną używaną gitarę za np. 1000 złotych czy 1500 złotych, jednak należy ją bardzo uważnie przetestować pod czujnym okiem osoby, która się zna na instrumentach i ma pojęcie, na co zwrócić szczególną uwagę (typ drewna i przetworników, wykonanie, profil gryfu, akcja strun, jakość nabicia progów, strój w wysokich i średnich pozycjach, menzura, komfort gry no i przede wszystkim brzmienie). Należy mieć świadomość, iż solidna gitara elektryczna ma prawo kosztować nawet powyżej 10 000 PLN. Dobrej klasy gitara akustyczna czy klasyczna może być nawet jeszcze droższa, z uwagi na większą trudność wykonania.


Polecamy: zespół muzyczny Wrocław
21-09-15 07:01:10