Pomysł na udany wieczór - gry RPG

Role Playing Games, inaczej gry fabularne to na dzień dzisiejszy jeden z najczęściej wykorzystywanych pomysłów na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza przez młodych ludzi. Najpierw powstały gry RPG, które odgrywano w rzeczywistości. Także na dzień dzisiejszy mają one swoich fanów, organizowane są tematyczne konwenty, obozy i pozostałe tego typu wydarzenia. Po pewnym czasie wykształciły się gry o podobnym charakterze, z tym że w środowisku komputerowym. Ich typów istnieje bardzo dużo. Przykładem są gry przeglądarkowe.
Gry online
Są to gry, do których konieczne jest najczęściej jedynie łącze internetowe i korzystanie z przeglądarka. W Gry online można grać raz na jakiś czas, wykonując jedno określone zadanie. Mogą także być źródłem stałej rozrywki. W Polsce jedną z najczęściej wybieranych gier przeglądarkowych jest The West. Fabuła gry ma miejsce na Dzikim Zachodzie. Gracz może kierować postacią kowboja, wybraną przez siebie postać ulepszać poprzez pracę i wykonywanie zadań, a także walczyć z pozostałymi uczestnikami. Każde z wyzwań wymaga odczekania konkretnego czasu, od kilku minut niekiedy do kilkunastu godzin. Bardzo lubiana jest również gra Settlers online. Jest to typowa gra strategiczna, w której najważniejsze jest rozbudowywanie i ulepszanie własnej postaci oraz bazy.

Gry MMORPG

Gry mmorpg stanowią rodzaj gier fabularnych, w których spora ilość prawdziwych graczy może grać w tym samym czasie. Są obecnie bardzo często wybierane. Występują w wersjach darmowych i płatnych. Na szczycie międzynarodowych list popularności gier tego rodzaju od wielu lat znajduje się gra World of Warcraft. Największa liczba użytkowników światowych jest w Stanach Zjednoczonych. Więcej tutaj.


Więcej artykułów

Duży wybór gier PC dla wszystkich

dla graczy
Nie ma chyba żadnych wątpliwości co do tego, że gry komputerowe zaliczają się aktualnie do rozrywek cieszących się absolutnie największą popularnością na całym świecie. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, bo z szeregu różnych przyczyn śmiało możemy powiedzieć, że jest to świetna rozrywka dla praktycznie każdego z nas, bez względu na to, jakie tak właściwie są nasze indywidualne preferencje.

Zagrożenia

Wiele mówi się aktualnie o zagrożeniach mogących wynikać z grania w gry komputerowe. Na świecie były przypadki śmierci graczy z powodu odwodnienia, głodu i wyczerpania organizmu wywołanych stałym siedzeniem przed monitorem komputera. Należy pamiętać, że gry komputerowe stanowią zabawę o mocno wciągającym charakterze. Na uzależnienia tego typu podatni są szczególnie młodzi ludzie. Gry komputerowe mogą stanowić przyjemną rozrywkę także wówczas, gdy gra się w nie od czasu do czasu, w wolnym czasie.
23-02-03 07:01:06