Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Pomysł na udany wieczór - gry RPG

Role Playing Games, inaczej gry fabularne to na dzień dzisiejszy jeden z najczęściej wykorzystywanych pomysłów na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza przez młodych ludzi. Najpierw powstały gry RPG, które odgrywano w rzeczywistości. Także na dzień dzisiejszy mają one swoich fanów, organizowane są tematyczne konwenty, obozy i pozostałe tego typu wydarzenia. Po pewnym czasie wykształciły się gry o podobnym charakterze, z tym że w środowisku komputerowym. Ich typów istnieje bardzo dużo. Przykładem są gry przeglądarkowe.
Gry online
Są to gry, do których konieczne jest najczęściej jedynie łącze internetowe i korzystanie z przeglądarka. W Gry online można grać raz na jakiś czas, wykonując jedno określone zadanie. Mogą także być źródłem stałej rozrywki. W Polsce jedną z najczęściej wybieranych gier przeglądarkowych jest The West. Fabuła gry ma miejsce na Dzikim Zachodzie. Gracz może kierować postacią kowboja, wybraną przez siebie postać ulepszać poprzez pracę i wykonywanie zadań, a także walczyć z pozostałymi uczestnikami. Każde z wyzwań wymaga odczekania konkretnego czasu, od kilku minut niekiedy do kilkunastu godzin. Bardzo lubiana jest również gra Settlers online. Jest to typowa gra strategiczna, w której najważniejsze jest rozbudowywanie i ulepszanie własnej postaci oraz bazy.

Gry MMORPG

Gry mmorpg stanowią rodzaj gier fabularnych, w których spora ilość prawdziwych graczy może grać w tym samym czasie. Są obecnie bardzo często wybierane. Występują w wersjach darmowych i płatnych. Na szczycie międzynarodowych list popularności gier tego rodzaju od wielu lat znajduje się gra World of Warcraft. Największa liczba użytkowników światowych jest w Stanach Zjednoczonych. Więcej tutaj.


Więcej artykułów

Duży wybór gier PC dla wszystkich

dla graczy
Nie ma chyba jakichkolwiek wątpliwości co do tego, że gry komputerowe zaliczają się w chwili obecnej do rozrywek cieszących się absolutnie największą popularnością na całym świecie. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, gdyż z szeregu różnych przyczyn śmiało można powiedzieć, że jest to świetna rozrywka dla dosłownie każdego z nas, bez względu na to, jakie tak właściwie są nasze osobiste oczekiwania.

Zagrożenia

Wiele mówi się aktualnie o zagrożeniach mogących wynikać z grania w gry komputerowe. Na świecie były przypadki śmierci graczy z powodu odwodnienia, głodu i wyczerpania organizmu wywołanych stałym siedzeniem przed monitorem komputera. Należy pamiętać, że gry komputerowe stanowią zabawę o mocno wciągającym charakterze. Na uzależnienia tego typu podatni są szczególnie młodzi ludzie. Gry komputerowe mogą stanowić przyjemną rozrywkę także wówczas, gdy gra się w nie od czasu do czasu, w wolnym czasie.
21-01-04 14:22:09