Ogrodowy plac zabaw dla maluchów - jak wyekwipować

Dzieci mają zazwyczaj co niemiara energii, której gdzieś muszą dać upust. Ogród to dla nich świetne miejsce ażeby się wybiegać czy nawet wspinać po drzewach. Rezultatem owej zabawy mogą jednakże być połamane drzewka, podeptane zagonki i zniszczone rabatki kwiatowe. Jak więc wyekwipować ogrodowy plac zabaw żeby maluchy czuły się na nim znakomicie, a dorośli nie musieli się obawiać strat w roślinnej kolekcji?
plac zabaw dla dzieci
By zabawa w ogrodzie była radością, dobrze jest dla maluchów odgraniczyć odpowiednio przygotowany zaułek, a więc ogrodowy plac zabaw. Dzięki temu zapewnimy dziecku bezpieczeństwo a także uchronimy się przed bezładnym rozlokowaniem sprzętu oraz porozrzucanych zabawek w reprezentacyjnych zakamarkach ogródka. Warto żeby bawiące się tu dzieci, w szczególności jeśli są jeszcze malutkie, były widoczne z okien domu lub z ogrodowej altanki, tak aby ich opiekunowie posiadali kontrolę nad tym, co dzieje się na placu zabaw. Plac zabaw dla maluchów musi być osłonięty od wiatru oraz częściowo zakryty przed słońcem. Idealne jest miejsce słoneczne rankiem, na którym po nocnych opadach deszczu, wyposażenie placu zabaw błyskawicznie wyschnie (napisał o tym: ). Cień z kolei przyda się w porach silnego nasłonecznienia. Pod plac zabaw dla maluchów możesz przeznaczyć miejsce pokryte trawą. Jeśli planujemy umieszczenie większych urządzeń do zabaw ruchowych, warto jednakże pomyśleć o nawierzchni amortyzującej potencjalne upadki. Plac zabaw warto także ogrodzić niewysokim płotkiem aby dzieci wiedziały w którym miejscu kończy się określone dla nich miejsce. Dojście z mieszkania do placu zabaw powinno omijać ogrodowe rabaty aby biegające maluchy nie nadszarpnęły roślinek.

Najodpowiedniej aby na plac zabaw prowadziła krótka, szeroka oraz prosta drożyna. Gdy mamy już wyselekcjonowane miejsce na plac zabaw, należy zastanowić się jakie wyposażenie placu zabaw dla dzieci okaże się celowe. Przede wszystkim elementy wyposażenia muszą być dobrane do rozmiarów ogrodu i powierzchni przeznaczonej dla dzieci.

Masz duży problem z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twego problemu? Na pewno prędko pomoże Ci ta strona pokój superior.

Uwzględnijmy tutaj także konieczność pozostawienia wolnej przestrzeni między przyrządami do zabaw a innymi fragmentami ogrodu, szczególnie elementami sterczącymi lub twardymi, tak aby dzieci miały swobodę działania.

Oficjalne źródło:


Więcej artykułów

Przygotuj zabawki oraz pomieszczenie na przyjście na świat Twojego ukochanego malucha

zabawki dla małych dzieci
Przygotowanie lokum dla szkraba, które ma przyjść na świat to de facto niełatwe wyzwanie. Dziś w butikach jest naprawdę dużo rzeczy, które nam się spodobają , a także przyciągną naszą uwagę.
23-05-13 07:45:07