Ile mogą zarabiać w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce mogą zarobić rzeczywiście wiele. Ich przeciętna wypłata może wynieść czasami 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału aktualnego roku.


Biała Nokia Lumia 800


Jest naturalnie wiele zmiennych, od których zależna jest ostateczna wysokość wynagrodzeń. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 zł brutto, zaś ten, który prowadzi swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakie technologie są obecnie najbardziej korzystne finansowo - w najwyższym stopniu korzystne finansowo są Spring (15 000 złotych) czy też Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy pracy bardzo atrakcyjną opcją od dużej ilości lat jest j. Java (obecnie średnio jest to 11000 złotych brutto w przypadku umowy o pracę oraz nieco ponad 14000 złotych netto w przypadku B2B). Zarobki brutto wedle technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy zł, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 zł.


Programista pobiera inne kwoty w wypadku postaci współpracy, tzn. zarabia trochę mniej w wypadku pracy zdalnej oraz jego pensje odróżniają się od poziomu zaawansowania. W obu wypadkach różnica wynosi kilka tysięcy złotych miesięcznie. Jeśli chodzi o to, jak rozpocząć swą przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są niezwykle potrzebni w dzisiejszym świecie. Niestety wciąż ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z tego, że aktualnie utrzymuje się ogólne przeświadczenie, jako by nauka gabloty korkowe była ciężka i długotrwała.


Więcej artykułów

Parę wskazówek odnośnie bezpieczeństwa naszego komputera

samochód
komputery są urządzeniami podobnymi, jak każdy inny sprzęt. Aby dobrze działały, trzeba się o nie w odpowiedni sposób troszczyć.


Chodzi tu o przecieranie przy pomocy szmatki monitora czy o utrzymanie ostrożności z różnego rodzaju cieczami przy klawiaturze.


To fakt, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na tym etacie, przy czym osoby zainteresowane mogą skorzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne serwisy internetowe. W trakcie tego typu bootcampu przygotowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.
22-03-25 07:53:03