Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Parę wskazówek odnośnie bezpieczeństwa naszego komputera

komputery są sprzętami podobnymi, jak każdy tego typu sprzęt. Żeby prawidłowo funkcjonowały, trzeba się o nie w odpowiedni sposób zatroszczyć.


Chodzi tu o przecieranie przy pomocy szmatki monitora czy o zachowanie ostrożności z różnego typu płynami przy klawiaturze.
samochód


Trzeba pamiętać także o systemie operacyjnym, pulpicie czy też internecie. Dzięki poniższym wskazówkom można by zdobyć następny stopień wtajemniczenia, gdyż mógłbyś stać się pełnoprawnym administratorem swego systemu. Komputer, jeżeli jest przyłączony do internetu, może niestety stać się zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy wirusy.

Nie miej obawy, że danych na prezentowany wątek nie odnajdziesz, ponieważ są tutaj. Wystarczy kliknąć na sensowny serwis (www.paudio.pl/pl/produkty/system-dso-ivo/), który jest pod odsyłaczem.

Mogą one (jeśli komputer jest na stałe podłączony do internetu) w sposób ukryty łączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeżeli nie ufasz swojemu firewallowi, naprawdę dobrze byłoby upewnić się, z kim się łączy nasz komputer przy wykorzystaniu zainstalowanych w systemie narzędzi. Po uruchomieniu wiersza poleceń trzeba wpisać polecenie: "netstat - na". Na liście będą pokazane wszelkie bieżące istniejące połączenia razem z ich statusem.


Przedstawiony zostanie także docelowy adres IP oraz numer portu. Jeśli podejrzewasz, że niektóre z połączeń nie muszą być użyte, trzeba spróbować napisać: "netstat -ab". Będą wypisane nazwy docelowych hostów i aplikacji, z jakich połączenie jest zainicjowane. Jak pamiętamy, systemowe zasady utrzymywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest dostępna w konsoli administrowania MMC. Tego typu przystawka zapisuje ustawienia zasad w pliku registary.pol, lecz należy bardzo ostrożnie się z nim obchodzić. Nawet jeśli posiadamy na komputerze zainstalowane nowe aplikacje antywirusowe i antyszpiegowskie, należy czasami samodzielnie sprawdzać, czy jakiemuś podejrzanemu oprogramowaniu nie udało się przedostać przez nasze zabezpieczenia.
Osobom łączącym się z siecią przez modem radzimy w menu kontekstowym naszego połączenia z internetem wybrać punkt "Właściwości", a następnie na karcie "Opcje" sprawdzić, że zaznaczono opcję "Monituj o nazwę użytkownika", hasło czy certyfikat.
22-02-07 07:39:10