Czytanie poszerza fantazję każdego czytelnika

O domowej biblioteczce niejednokrotnie myśli się jak o szafkach na przeczytane książki. W grę wchodzą wówczas dwie przyczyny ich składowania. Pierwszy, w wyższym stopniu łaskawy: bo mogą się wciąż komukolwiek przydać.
biblioteka miejska
Inny kojarzy się z próżnością posiadacza, który lektury rozpatruje jak myśliwskie trofea, ustawiając na półkach wyszukane białe kruki. W biblioteczce stoją książki przeczytane, lecz niemało jest również tych, jakich nie przeczytaliśmy, a może, nie przeczytamy wcale. To nie znaczy, że są zbędne. Półki służą nie jedynie magazynowaniu książek, jednak rewelacyjnie przydają się do ich przestawiania.

Zaciekawił Ci się tego rodzaju artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link - ta witryna (https://www.reklamywiktor.pl/oferta/oklejanie-samochodow.html) również bez wątpienia wpadnie Ci w oko.

Do tego przydają się każde książki: przeczytane, przejrzane i odłożone na później. Winniśmy puszczać książki w ruch. W żywej biblioteczce stale brak miejsca, a równocześnie dużo jest w niej takich książek, z jakimi moglibyśmy rozstać się bez bólu. Nie trzymajmy ich po to, żeby gromadziły kurz. Wskazane jest porzucać książki na studiach, w szkołach i kafejkach. Nawet na najdziwniejsze tytuły znajdą się entuzjaści, chętni wykorzystać je na swój sposób. Domowe biblioteczki nie muszą być oznakami prestiżu i skumulowanym kapitałem kulturowym stosowanym w utarczkach społecznych. Wiele zależy od tego, w jaki sposób będziemy do nich podchodzić. Przy odpowiednim nastawieniu biblioteczki mogą odegrać ważną rolę w otwieraniu nas na świat i stawianiu lepszych stosunków z innymi.


Więcej artykułów

Czy Twoja latorośl jest stworzone do sportu?

Mama z dzieckiem na placu zabaw
Twoje dziecko już od małego przejawia zainteresowanie sportem. Od kiedy pamiętasz jest bardzo aktywne i nie nie męczy się tak szybko, jak jego rówieśnicy.Gdy wszyscy padają z nóg, ono chce dalej grać.

książki na stoliku
Prawda jest taka, że człowiek może sobie jakoś poradzić w życiu, nawet wcale nie czytając książek. Może, ale co to za egzystencja, gdy nie ma życia wewnętrznego spojonego z refleksją nad sobą i rzeczywistością, nie ma świadomości, że istnieją inne punkty spostrzegania i szersza perspektywa. Czytanie zgłębia doświadczenia lingwistyczne, rozwija słownictwo, uczy ujawniać myśli i pojmować tryby mówienia innych ludzi. Im bogatszy język, tym lepsze formułowanie własnego zdania, lepsza zdolność demonstrowania odczuć i pragnień. Czytanie książek rozwija umiejętność samodzielnego myślenia i określania myśli, kompetencje konieczne do dobrego funkcjonowania publicznego.
22-05-24 12:50:03