Korzystanie z Internetu wśród nasze pociechy

Sieć WWW jest niezwykle istotnym środkiem przekazu współczesnego świata. Umożliwia przykładowo uzyskiwanie wiedzy, ale także na łatwe komunikowanie się z innymi ludźmi.
Facebook login
Rosnąca popularność Internetu niesie za sobą różnego rodzaju konsekwencje. Zalicza się do nich na przykład ciągłe obniżanie wieku użytkowników w sposób czynny korzystających z komputera i Internetu. Na chwilę obecną biegłymi użytkownikami Internetu są już kilkuletnie dzieci, przy czym często wyprzedzają własnych dziadków, a niekiedy także rodziców. Niejednokrotnie wspomina się o tym, że sieć WWW nie jest bezpiecznym miejscem, szczególnie dla młodych, więc dzieci należy chronić przed groźnymi wpływami mającymi swoje źródło w sieci. Oczywiście zagrożenia takie biorą się głównie z faktu, że użytkownikami Internetu bywają bardzo rozmaici ludzie i niektórzy z nich mogą mieć negatywny wpływ na najmłodszych. Pod tym względem niejednokrotnie wspomina się na przykład o sytuacjach pedofilów odszukujących swoje młode ofiary za pośrednictwem sieci. Opiekunowie starają się sprawdzać, co ich dzieci robią siedząc przed monitorem, lecz z różnym skutkiem.

Więcej artykułów

Co oryginalnego kupić dla własnej chrześnicy?

Lalka barbie
Chrześnica musi być przekonana, że jej chrzestni bardzo dbają o standard jej życia. Oczywiście chrzestni i tak nie mogą uważać, iż są mega istotni, w szczególności, iż dzisiaj funkcja chrzestnych jest pokazowa, lecz tak czy siak to wcale nie oznacza, że jeżeli mamy już chrześnicę, nie możemy co pewien czas po prostu sprawić jej upominku. Bez wątpienia chrześnica bardzo doceni fakt, iż potrafimy zadbać o nią. To pewne!


Groźne dla dzieci miejsca w sieci

W czasie próby nazwania miejsc w Internecie szkodliwych dla najmłodszych na pierwsze miejsce zawsze wysuwają się witryny pornograficzne czy nasycone przemocą. Istnieje jednak sporo innych, pozornie nieszkodliwych stron, które jednak mogą stanowić zagrożenie. Są to na przykład modne kilka lat temu portale służące do czatowania, a więc nawiązywania rozmów z nieznajomymi ludźmi. Na chwilę obecną rolę czatów przejęły częściowo portale społecznościowe.

Strony bezpieczne dla dzieci

W opozycji do różnych niebezpieczeństw czyhających na najmłodszych w Internecie znajduje się dużo stron stworzonych dokładnie dla nich. Portale dla dzieci to takie strony, gdzie dziecko bez wątpienia jest bezpieczne (przykładowo - zrób to sam dla dzieci).

Nie poddawaj się - kontynuuj poszukiwania wciągających Cię postów. Znajdziesz ich dosyć wiele na naszej nowej witrynie. Zapraszamy!

Na takiej stronie zwykle zawierają się treści o charakterze rozrywkowym, ale pozbawione treści nieodpowiednich dla dzieci. Są to na przykład nieskomplikowane gry komputerowe, a także różnorodne treści humorystyczne. Takie strony w większości przypadków sporządzane są przez rodziców dzieci lub specjalne organizacje. Najczęściej również dzieci mają możliwość współtworzenia stron, przykładowo umieszczając na nich swoje prace - link.
23-02-15 07:31:11