Leczenie niepłodności w Białymstoku, w jednej z najlepszych, fachowych i najbardziej prestiżowych klinik

Każdy wie, że temat in vitro obecnie wzbudza naprawdę dużo kontrowersyjni. Jest ona jednakże dla poszczególnych osób wyłączną szansą na posiadanie potomstwa. A przecież wielu ludzi wie, że posiadanie potomstwa jest najpiękniejszą rzeczą na świecie. Sztuka in vitro jest przeznaczona kobietom, które mimo mnóstwa prób i kuracji nie mają możliwości w naturalny sposób zajść w ciążę.
Wszyscy też wiedzą, że złości nic dobrego nie wnoszą, a pary borykające się z bezpłodnością mają ich bardzo dużo. Według badań na globie jest 60-80 mln par, które dotyka chwilowo lub na stałe problem niepłodności. Zapłodnienie in vitro to zapłodnienie pozaustrojowe – sztuczne, które jest przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych. W tej technice dąży się do zapłodnienia komórki jajowej poza ciałem matki. Pobrane komórki jajowe i plemniki są umieszczane na wyznaczonych do tego płytkach, po czym przykrywa się je i pozostawia. Po kilkunastu godzinach w większości przypadków dochodzi do zapłodnienia. Tak stworzony zarodek po okresie 2-3 dni jest przenoszony do macicy kobiety.
dziecko z in vitro
Najczęściej lekarze aplikują 2 zarodki, a w nietypowych już przypadkach 3 lub 4. Po tym trzeba czekać, a przeważnie po dwóch tygodniach można uzyskać już wynik, czy zapłodnienie się udało.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do nowej strony, na której przygotowaliśmy szczegółowe wpisy - kliknij w link ból barku w nocy.

Jedna z przodujących w tej dziedzinie klinik jest usytuowana w miejscowości Białystok i bezsprzecznie jest sławna także ze swoich przełomowych badań - więcej o ofercie in vitro Białystok. Zabieg przeprowadza się szczególnie dopiero wtedy, gdy para wyczerpała pozostałe możliwości leczenia bezpłodności. Istotną kwestią jest tu także wiek kobiety. Niestety po 36 roku życia u większej części kobiet zauważa się niższy poziom powodzenia zabiegu, a tym samym wzrasta szansa urodzenia dziecka z wadami genetycznymi. W trakcie dwóch pierwszych prób zapłodnienia odsetek sukcesu jest w sumie identyczny i wynosi 20%, zaś w trzecim cyklu minimalnie spada. Niestety podczas kolejnych prób szanse na zajście w ciążę dzięki tej metodzie znacząco zmniejszają się.

Obecnie to Białystok dzierży najlepszą klinikę leczenia niepłodności w Polsce. Dzięki wielu publikacjom i udokumentowanym, wiarygodnym testom posiada niesamowicie dobrą reputację.


Więcej artykułów

Trzeba wyszukać czy opłaca nam się refundacja in vitro

ciąża
Są świetne metody walki z bezdzietnością

Jeszcze kilka lat do tyłu, jeżeli u jakiejś pary orzeczono bezdzietność, to właściwie jedyną szansą na to, by miała ona potomstwo okazywała się adopcja. Teraz nowoczesne sposoby medyczne zezwalają na przeprowadzanie skomplikowanych badań oraz zabiegów, które spowodują, że biorąc komórkę jajową i plemniki, czasem od jednej osoby z pary, a czasami całkowicie od innych osób, mamy okazję zapłodnienia, dzięki któremu nawet z biologicznego punktu widzenia, bezpłodna kobieta może urodzić maleństwo.
24-02-24 08:17:04