Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Rynek aplikacji na smartfony

Rozwój gałęzi telefonii komórkowej nabiera tempa w ostatnich latach. W chwili obecnej ponad 50% kupowanych telefonów to smartfony. Na czele jest iphone, którego nowa odsłona za każdym razem jest poruszana w mediach. Apple posiada rzeszę fanów, którzy oczekują najczęściej w kilometrowych kolejkach by zakupić Iphone'a w pierwszym dniu sprzedaży.

Więcej artykułów

Dzisiejsze komórki najnowszej generacji

Skok technologiczny w dziedzinie komórek jest niesamowity. Jeszcze dekadę temu w szerokim użyciu były telefony z czarno-białym ekranem, przydatne dodatki w stylu odtwarzacza MP3 były wielkim luksusem. W trakcie ostatniego dziesięciolecia narodziły się i zdobyły znaczną popularność tak zwane „sprytne telefony”. Współczesne aparaty to praktycznie zminiaturyzowane komputery. Ciekawostka jest fakt, że jakikolwiek smartfon z 2013 roku ma sporo większą sprawność od dobrego peceta sprzed dziesięciu lat!


Mimo wysokich kosztów, produkty Apple'a sprzedają się wyśmienicie. Na tyle, że ucierpiał mocno na tym dawny lider - nokia. Fińska firma przegapiła boom na smartfony, przez co już po kilku latach zauważalnie odbiło się to na zyskach.

smartfony
Okazję wykorzystali producenci z Azji głównie samsung. Najdroższy smartfon Samsunga Galaxy jest bardzo popularny, a i jego cena jest dużo niższa od cen Iphona. Telefon Samsunga posiada wiele zaawansowanych opcji, często tych samych co Iphone.

HTC zaprezentowało nowy smartfon z system Windows i HTC Sense – inteligentnym interfejsem użytkownika. Zastosowany w HD2 szeroki ekran na 4,3 cala zezwala na pokazanie wyraźnego obrazu oraz bezproblemowe przeglądanie stron www i korzystanie z aplikacji. Dzięki temu projektowanie aplikacji na windows phone ma jeszcze lepsze możliwości.

To jeszcze jeden krok w stronę użytkowania telefonów.

Nieprawdopodobnie atrakcyjny tekst, czyż nie? Jeśli również masz takie zdanie, to wejdź tutaj i przeczytaj w serwisie (http://cadsol.pl/pl/) pozostałe informacje.

Okienkowy ekran o przekątnej 4,3 cala umożliwia pokazywanie multimedialnych wiadomości pogodowych z użyciem całego ekranu. HD2 może być modyfikowane w sposób najbardziej odpowiadający potrzebom użytkownika poprzez pobranie jednej z wielu przydatnych aplikacji.

Charakterystyczne jest to, że w najnowszych odsłonach smartfonów wyświetlacze są coraz większe. Klawiatura zniknęła, teraz pokazywana jest na ekranie smartfona. Wielkie wyświetlacze pozwoliły na tworzenie użytkownikom tysięcy aplikacji jak gry.

Także jakość obiektywów, w które wyposażone są smartfony jest znakomita. Przeważnie mają one po kilkanaście megapikseli i wspaniałą jakość zdjęć.

Ogromna szybkość obliczeniowa w smartfonach zezwoliła na tworzenie skomplikowanych aplikacji. Dzięki temu powstała osobna gałąź jaką jest development aplikacji mobilnych. Wiele firm chciałoby mieć własne programy, by przyciągnąć użytkowników. Są to programy takie jak opcja zamówienia taksówki, czy różnego rodzaju gry.
Na podstawie danych z: jojomobile.eu
Oprawcowane przez: S.S.
20-01-29 07:10:03