Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Rozwijaj wyobraźnię w kolorowankach

Kolorowanki dostępne są na mnóstwo stronach. Można je ściągnąć i wydrukować, a następnie w nich rysować. Jest to prosty sposób na pasjonującą zabawę dla najmłodszych. Zarazem może się ono bawić i uczyć w tym samym czasie.

Mama i dziecko
Jeśli pragniesz, by twoje dziecko bawiło się i jednocześnie zdobywało wiedzę, wybierz kolorowanki do wydruku. W odróżnieniu od typowych kolorowanek, gdzie wystarczy rysować od linii do linii, te mają też nauczać twoje dziecko, np.

Czy myślisz, że umieszczone tu dane są interesujące? Jeśli tak, to przejrzyj treść (http://www.ipschool.pl/en), a znajdziesz w tamtym miejscu podobnie istotne wiadomości, które zwrócą Twą uwagę.

takich użytecznych umiejętności jak pisanie czy kreatywne myślenie. Dzięki kreatywnym zadaniom malec rozwija swój zdolności. Kolorowanki online dobrze przygotowują je do nauki. Rysując w takich kolorowankach, dziecko uczy się, bawiąc. Wspólna rozrywka to dobry rozwiązanie na spędzenie czasu z malcem. Rysując wymyślajcie razem w co mogą zamienić się różne litery. Przykładowo w kolorowankach litera „o” może stać się słońcem, buzią, kółkiem wózka... i czym jeszcze? Taka rozrywka pozwoli maluchowi lepiej zapamiętać i oswoić nową literkę kiedy rysuje. Miejsca do rysowania mogą mieć różnorakie kształty. Część z nich polega jedynie na pokolorowaniu od linii do linii, zaś pozostałe mogą oferować bardziej oryginalne zadania, przykładowo za pomocą kolorowanki do wydrukowania można nauczyć się kaligrafować. Ćwiczenie linii pozwala doprowadzić do mistrzostwa szczególny ruch nadgarstka. repetowanie dla malucha wcale nie musi być nużące. Przypomnijmy sobie, jak nasza malec repetowałanowązdolność w nieskończoność, nawet jeśli my byliśmy już tym zmęczeni. ile razy musieliśmy podnosić upuszczonąłyżeczkę! Tak samo jest z rysowaniem.


Więcej artykułów

Nauka w trakcie zabawy

Nowoczesne technologie wkraczają w różne dziedziny życia. Można to obserwować również na przykładzie zabawek dziecięcych. Dawniej ze względów praktycznych dzieci zadowalały się nieskomplikowanymi zabawkami, które jednak bardzo dobrze stymulowały ich wyobraźnię i kreatywność. Obecnie często można usłyszeć opinie, że nowoczesne zabawki nie rozwijają, gdyż dziecko wszystko ma podane w pewnym sensie „na tacy” i nie musi samo niczego wymyślać. Na szczęście również w dzisiejszych czasach oferowanych jest bardzo wiele artykułów zabawkowych, które tę wyobraźnię u najmłodszych pozwalają rozwijać.
Na podstawie danych z: Animade
Oprawcowane przez: G.S.
22-05-09 08:01:03