Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Zatroszczmy się aby nasze pociechy były bezpieczne podczas zabawy

Chcemy dla naszych dzieci tego co najlepsze, a więc chcemy im zapewnić jak najcudowniejsze miejsca do zabawy. Patrzymy czy dany zestaw drabinek zezwoli im się kształtować na wiele możliwość, czy będzie kształtować nie tylko ich koordynację ruchową, ale także i umiejętność przechwytywania co się stanie, jeżeli na danej drabince zachowa się w taki, czy kolejny sposób. Nie mniej pamiętajmy, iż nawet najmocniej rozbudowana budowla nie będzie właściwa, jeśli będzie już zniszczona oraz będzie potrzebowała naprawy.


place zabaw
Bez właściwych testów nie mają prawa być postawione
Nie ma znaczenia czy mamy swój ogródek i na nim planujemy postawić dla swojego dziecka plac zabaw, czy być może mieszkamy na jakimś osiedlu i korzystamy z publicznych placów.

Ten ciekawy wpis przygotowywaliśmy dla Ciebie niezwykle pieczołowicie. Myślimy, że przypadnie Ci do gustu i zajrzysz na naszą następną witrynę.

Wciąż place zabaw muszą mieć dobre atesty (jak na przykład - tutaj), przejść właściwe testy i jednocześnie posiadać odpowiednie certyfikaty, przez które będziemy przekonani, iż nasze dzieci mogą się na nich bezpiecznie bawić. Na dodatek co rok powinniśmy przeprowadzać ich dokładną konserwację oraz przegląd, a kiedy coś będzie potrzebowało naprawy, to powinniśmy to jak najszybciej naprawić, tak by nasze pociechy mogły się na nich spokojnie pobawić.

Dopasujmy je do wieku
Warto sobie wydawać sprawę z tego, iż takie place nie tylko odróżniają się tym, co oferują do zabawy, ale także i własną wielkością. Są takie na których swobodnie mogą się samodzielnie przemieszczać już dwulatki, a są takie na których mogą się bawić tylko starsze dzieciaki. Wybierając plac na którym ma się bawić nasze potomstwo, bez wątpienia należy wybierać taki, który jest najlepiej dobrany do jego wieku, bo wówczas będziemy mieli pewność, iż na pewno świetnie będzie się na nim bawiło oraz równocześnie, że będzie się cudownie rozwijało.

dziewczynka na placu zabaw
Pilnujmy tutaj przede wszystkim bezpieczeństwa
Nim rozpoczniemy korzystać z jakiegoś placu, trzeba przeczytać jego regulamin, sprawdzić czy ma konieczne zezwolenia oraz certyfikaty, oraz czy naprawdę wszystkie jego elementy wyglądają na trwałe i wytrzymałe. Kiedy tak, to bez wątpienia nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze dziecko mogło się na takim placu zabaw bawić i rozwijać własną sprawność ruchową.
20-10-09 08:09:04