Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Zabawa na tak z rówieśnikami

Kiedy zaczyna się czas letni pojawia się więcej możliwości, ale i zagrożeń dla naszych dzieci. Właściwie to o każdym czasie w roku można to powiedzieć, niemniej to latem właśnie, gdy można bawić się wszędzie zastawia się łapki na nasze dzieci. Nawet taki rowerek dla dziecka może być niebezpieczny, gdyż słaba koordynacja i nieoczekiwane pomysły mogą przerodzić się w groźny uraz.

Zabawki, zabawa
A co powiemy dopiero na taki jeździk dla dzieci lub jeszcze lepiej motor i skuter dla dzieci? Nieprzeciętnie ciekawa rzecz, jakbym był dzieckiem sam bym chętnie wskoczył na to i się oddalił, więc nie dziwmy się, że nasze dzieciątka też tego tego chcą. To bardzo ciekawa rozrywka, przede wszystkim dla chłopców, którzy interesują się motoryzacją i ogólnie wszystkim co ma silnik (nawet kombajny, traktory, ciężarówki). Z tego też względu zabawką, którą będą chcieli się szczególnie bawić są samochody dla dzieci (spraw dziecku najlepszy prezent na świecie: rowerki).

Nie powinniśmy zabronić im tego, powinniśmy wręcz zachęcać naszego szkraba do bardzo intensywnej zabawy, gdyż przecież lata dziecięce, to wspaniały okres, który już nie powtórzy się więcej. Ale wszystko z rozwagą. Przez cały czas trzeba naszego dziecka pilnować, dajmy mu oczywiście odpowiednią swobodę, lecz jeśli zaczyna bawić się czymś nowym, na przykład, rzeczami wymienionymi wyżej to pamiętajmy, iż trzeba go w pierwszych próbach wziąć pod opiekę, pomóc, doradzić, i udzielić kilku wskazówek, które – miejmy nadzieję – weźmie sobie do serca.

Koniecznie weźmy pod uwagę, że my też przecież byliśmy dzieciakami i teraz wiemy, jak ważna jest zabawa (każdy facet lubi pojazdy: zabawkowe skutery i motory). W dorosłym życiu nie doświadczymy już tego, a często osoby, które – mówiąc kolokwialnie – nie wyszalały się w dzieciństwie zrobią to w dorosłym życiu. To nie jest dobre.

Intryguje Cię ta problematyka? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij ten link - ta optymalna strona www też także okaże się godna zainteresowania.

Najlepiej, żeby w czasie dzieciństwa starczyło czasu na zabawę, ale z naszymi wskazówkami, zabawa przez edukację, która z jednej strony bawi, z drugiej uczy. Dyscyplina jest potrzebna, ale nie ingerujmy chorobliwie, bo dziecko się przestraszy. Pokażmy mu, że świat jest dobry, ciekawy, ale też pełen niebezpieczeństw, więc warto zachować uwagę i rozsądek.


Więcej artykułów

Sport od najmłodszych lat

zajęcia pozaszkolne
Wszyscy wiemy, iż za mało mają współcześnie dzieciaki lekcji z W-F-u w państwowych szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Rzecz jasna, program trzeba zaliczyć a nie na wszystko czasu wystarcza. A przecie sport to samo zdrowie. Zatem my, rodzice, musimy troszczyć się o to, aby wypełnić te braki.
22-05-23 07:05:05