Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Wspaniałe kamienie szlachetne - szmaragd i tanzanit

Nie od dziś wiadomo, że diamenty a także inne kamienie szlachetne są najważniejszym przyjacielem kobiety. Sporo kobiet kocha nosić biżuterię z dodatkiem kamieni szlachetnych, bo taka biżuteria na pewno dużo osiąga na designie. Aktualnie w jubilerstwie stosuje się rozmaite kamienie szlachetne, do najbardziej znanych oraz popularnych należą diamenty oraz brylanty, jednakże pożądane byłoby też poznać się z innymi, ślicznymi kamieniami szlachetnymi, jakie też przysporzą sporo uroku każdej biżuterii.

szmaragd
Przykładem podobnie modnego kamienia szlachetnego co diament czy też brylant, jest szmaragd (warto zobaczyć). Szmaragdy są niezwykle ładnym i cenionym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim o dużym zastosowaniu. Stosowano go już w czasach starożytności, w Arabii, Egipcie czy też w Persji. Szmaragd wyróżnia się piękną, zielonkawą, szmaragdową barwą, która bajecznie komponuje się z różnymi typami biżuterii - kolczykami, naszyjnikami lub bransoletkami. Szmaragdy to kamienie występujące w wielu regionach ziemi, między innymi w Austrii, Indiach, Norwegii, dodatkowo kamienie te wolno spotkać też na Madagaskarze, Libii albo w Mozambiku.

W Polsce szmaragdy wolno odnaleźć na terenie Dolnego Śląska, niemniej nie nadają się one do wykorzystania w celach jubilerskich. Chociaż współcześnie szmaragdy można też sporządzać syntetycznie, natomiast naturalne kamienie są oddawane specjalnej obróbce, która chowa przeróżne skazy czy pęknięcia.

Kolejnym ładnym kamieniem szlachetnym jest również tanzanit, który zachwyca piękną, subtelną fiołkowoniebieską barwą. Został on odnaleziony w Tanzanii aż 600 milionów lat temu! Powstał na skutek ogromnie wysokiej temperatury oraz niezwykle dużego ciśnienia. W jubilerstwie tanzanit używany jest na rozległą skalę, albowiem jego niepowtarzalne piękno jest istotnie wspaniałe.

Dzięki odpowiedniemu szlifowi tanzanit zachwyca swoim wyjątkowym kolorem, jaki pasuje do wielu różnorodnych kreacji. Nic więc podejrzanego, iż biżuteria z dodatkiem tanzanitu jest aktualnie tak wielbiona przez niemało kobiet.
21-08-07 07:49:04