Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Zrób sam prezent dla Babci i Dziadka!

Piękne powiedzenie mówi, że Babcia i Dziadek to osoby ze srebrnymi włosami i złotymi sercami. W ich dniu warto więc się odwdzięczyć za troskę i pomoc i uhonorować dziadków czymś wyjątkowym. A co może ucieszyć ich bardziej, niż prezent, w który wnuki włożą nie tylko kieszonkowe, ale i serce?

Dziadkowie
Oczywiście możemy pomóc naszej pociesze w przygotowaniu prezentu. Nie liczy się tutaj, ile zapłacimy, ale ile pracy i uczucia zostanie włożone w podarunek. Wspólnie z portalem , zachęcającym dzieci do twórczej pracy, przygotowaliśmy kilka pomysłów na zabawne, wzruszające, a na pewno miłe podarki na Dzień Babci i Dziadka.

1. Słodkie lekarstwo na zły humor Zwykłe pudełeczko na tabletki, z rozpisanymi dniami tygodnia z pewnością przyda się osobom zażywającym regularnie leki. Ale Dzień Babci i Dziadka to święta wesołe! Z pewnością wywołacie uśmiechy na twarzach obdarowywanych, jeśli zaskoczycie ich zawartością pudełeczka – przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by przydzielić dziadkom słodkości na każdy dzień. W poniedziałek kostki czekolady, we wtorek cukierki, w środę precelki… Tabletkowe etui kupicie w aptece za kilka złotych.

Wyszywana poduszkadla babci
2. Wyszyj to sam! Jeśli maluch dopiero stawia pierwsze kroki z igłą i nitką to będzie to najlepszy czas na zaproszenie go do wyhaftowania miłego napisu lub podobizny dziadków! Doskonałym pomysłem będzie poduszka z napisem, ewentualnie, jeśli dziecko jest starsze, ze zwierzątkiem albo serduszkiem.

3. Cyfrowa ramka Dziadkowie często są na bakier z technologią, a szkoda! Warto wprowadzić do ich konserwatywnego życia trochę techniki i zapoznać np. z elektroniczną ramką na zdjęcia. „Pusty gadżet” być może nie zachwyci, jednak uzupełniony o fotografie z różnych okresów – z pewnością! Warto zachęcić dziecko do samodzielnego stworzenia pokazu zdjęć. Mogą to być fotografie zrobione specjalnie na te okazję albo wybór tych z dziadkami. Można też je upiększyć graficznie, nałożyć filtry, dodać podpisy... Jeśli dysponujecie starymi fotografiami dziadków z młodości, spróbujcie przygotować analogiczne zdjęcia wnuczków – tworzenie scenografii oraz strojów sprzed dziesiątek lat będzie wspaniałą zabawą, połączoną z podróżą w czasie.

4. Kolorowe kubki Dziadkowie są fanami popołudniowej herbatki? Warto uprzyjemnić im ten rytuał, dając w prezencie udekorowane przez wnuków filiżanki bądź kubki. Zestawy znajdziecie w większości sklepów plastycznych, ale dla lepszego efektu można również kupić oddzielnie farbki a oddzielnie kubki. Jako miły dodatek na pewno dobrze sprawi się oryginalna herbata z herbaciarni – pozwólmy dziecku wybrać kombinację smaków i zapakować ją w ozdobny woreczek. Wymyślcie wspólnie dedykowany wierszyk, opisujący poszczególne składniki herbatki, np. „Dziadek lubi róże, więc w herbacie są na górze....”, „owoce cytrusowe są dla dziadka bardzo zdrowe...”.

Ozdoby z masy solnej
5. Masa solna może być piękna Babcia zbiera zawieszki z aniołkami? A może jest fanką kotów? Dziadek uwielbia psy? Z masy solnej możecie wykonać dowolną figurkę bądź zawieszkę, która stanie się pięknym spersonalizowanym prezentem. Postarajmy się, aby odzwierciedlała hobby obdarowywanego i była kolorowa!

6. Piękna zakładka Dziadkowie są zapalonymi czytelnikami? Jeśli tak, zakładka będzie doskonałym prezentem! Oczywiście wykonajcie ją własnoręcznie – możecie do niej dokleić zdjęcia dziecka albo udekorować suszonymi kwiatami, liśćmi, itp. Zakładka nie musi być papierowa – spróbujcie poeksperymentować z materiałami i ozdobić listewkę.

7. Życzenia na każdy dzień! Kalendarz „hand made” wypełniony cytatami, zdjęciami i życzeniami na pewno wzruszy dziadków. Można wyciąć kalendarzowe kartki z poprzednich lat i nakleić je na tekturki, połączone ozdobnym sznureczkiem. Innym rozwiązaniem jest zagospodarowanie gotowego kalendarza – kolorowanie kartek, wypełnienie poszczególnych dni inspirującymi cytatami i zapewnieniami o miłości do dziadków. Koniecznie wkomponujcie daty ważnych wydarzeń, pokazując dziadkom, że pamiętacie np. o ich rocznicy ślubu, imieninach, itp.

Do prezentu obowiązkowo należy dołączyć ręcznie robioną kartkę. Tutaj sposobów i technik mamy do wyboru mnóstwo: odciski palców, bibułka, produkty spożywcze np.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź także ten link. Podobne treści przeczytasz również tutaj gra na perkusji.

pomalowane makaroniki, guziki i wstążki, farby, kredki, mulina… Pamiętajcie, pomysłów jest nieskończenie wiele - ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Tekst powstał we współpracy z portalemO portalu: to pełne kreatywnych wyzwań wyjątkowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla dzieci do lat 16. Portal jest całkowicie darmowy i bezpieczny w użytkowaniu, a dziecięca aktywność kontrolowana jest przez rodziców. Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość. .


Więcej artykułów

Niekonwencjonalne upominki umożliwiają pozytywnie ucieszyć solenizanta

W dzisiejszych czasach występuje moda na nietypowe prezenty, a więc takie podarunki, jakie nie są typowe. Bardzo często w ramach takiego prezentu wręcza się coś kosztownego, co może ogromnie zaskoczyć osobę której się wręcza taki prezent.
Prezent dla szefa, jest przeważnie dla wielu osób trudnym wyzwaniem, dlatego że każdy chce się w ten sposób przypodobać swojemu przełożonemu, lecz nie należy nazbyt przesadzić z takim prezentem. Aktualnie wiele osób próbuje kupić szefowi coś ciekawego na co panuje moda. Pomysły są zróżnicowane, gdyż w rzeczywistości wybór jest ogromny i w ten sposób każdy może wybrać coś, co z pewnością przypodoba się szefowi i będzie on wdzięczny za wręczenie mu takiego prezentu.
20-03-16 08:14:05