Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak ewoluuje przedsiębiorstwo LEGO.

Ci z nas, którzy przyszli na świat w latach osiemdziesiątych XX w, z pewnością mają w pamięci czasy, w jakich zestawy lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do kupienia wyłącznie w Pewexach lub za granicą. Niejeden chłopiec pragnął tego, aby rodzina przebywająca w zachodniej Europie wysłała na urodziny najnowszy zestaw zabawek od Lego.
Zabawki, zabawa
Od tego czasu inżynierowie Lego potrafią zadziwiać najmłodszych coraz to nowszyymi rodzajami klocków i zabawek. Serie klocków jesteśmy w stanie podzielić na dwa nurty: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile klasyczne są chyba wszystkim niezwykle dobrze znane i nie potrzeba tutaj komentarza, to chciałbym napisać kilkanaście słów o Technics.

Więcej artykułów

Jaki prezent uraduje malucha

zabawki
Wybierając podarunek dla kilkulatka łatwo zdarza się pogubić wśród natłoku barwnych przedmiotów znajdujących się w sklepach. We współczesnych czasach, kiedy dzieci mają bardzo wiele zabawek, tylko niewielka ich część zatrzymuje zainteresowanie tak, że będą cieszyć dłużej niż przez parę chwil.


Każde maleństwo uczy się poprzez naśladowanie rodziców. O ile chęć bycia kierowcą zazwyczaj dotyczy małych mężczyzn, to dziewczynki naśladując mamę, przeważnie widzą siebie w roli małej gosposi. Wielką frajdę przy tym, sprawi im bawienie się w dom. Dla dziewczynek bardzo dobrym podarunkiem będą wobec tego mebelki dla dzieci, a także przedmioty typu mała kuchenka do gotowania.

Okazuje się, że zabawki które kosztują mniej, mające pochodzenie chińskie lub innych krajów, gdzie łamane są normy produkcji, choć nam, kupującym, wydają się atrakcyjne ze względu na oszczędność, stanowią spore niebezpieczeństwo dla naszych najmłodszych. Nie spełniają atestów, które obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej, nie tylko biorąc pod uwagę wytrzymałość, zagrożenie skaleczenia, małe elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład chemiczny. Nierzadko zdarzało się, że zabawki chińskie zostały przypadkowo nasycone trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Bez względu na płeć, malucha ucieszą klocki. Ze względu na to,że są tworzone w rozmaitych wariantach, bez problemu dobierzemy te, które sprawią największą radość maluchowi, któremu chcemy zrobić prezent. W najbardziej kojarzonej z klockami firmie LEGO, interesującą propozycją dedykowaną dla dziewczynek są klocki lego friends - które mimo ,jak się zdaje innej kategorii - są konkurencyjne dla lalki barbie.

Przeczytaj także szczegółowe informacje (https://zabawekczas.pl/produkty/gry,2,1648), z pewnością stwierdzisz, że istotnie warto było je poznać. Nie zwlekaj zatem i kliknij tutaj!

Produkowane w ślicznych kolorach, dostępne są w zestawach z domem, autem, a nawet gabinetem weterynarza - odkryj więcej tutaj.
22-03-12 07:35:07