Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

W jaki sposób uzyskać zezwolenie na użytkowanie broni palnej?

Ustawa dotycząca broni palnej z dn. 21-go maja 1999 r. określa ją jako broń, która może miotać pociskami przy pomocy energii gazów, które wytworzyły się na skutek wybuchu materiału miotającego.


Na takiej bazie tego typu broń dzieli się na lufową albo rakietową.


sweter


Więcej artykułów

Dużo osób, które mają niezwykle stresującą prace, ma ochotę czasami odreagować napięcia i po prostu poszaleć

stomatolog
Jeśli ktoś kocha adrenalinę i sporty zręcznościowe, to na pewno słyszał kiedyś już o paintballu. Jest to w ostatnich latach bardzo popularny sport.


Do korzystania z mnóstwa typów broni (w tym także broni palnej) na własny użytek wymagane jest uzyskanie szczególnego zezwolenia. Nie jest to jednak ani proste, ani szybkie. Wymagane jest m.in. zdanie egzaminów z teorii oraz praktycznych. Trzeba wykazywać się bogatą znajomością prawa w kontekście rozporządzenia o broni i amunicji. Poza tym należy przedstawić wiarygodny powód tłumaczący chęć posiadania broni, mieć ukończone 21 lat, zamieszkiwać stale na terenie Polski, mieć całkowite zdolności do czynności prawnych, a także dotyczących dobrego stanu fizycznego i psychicznego. Poza tym trzeba uzyskać pozytywną opinię lokalnego komendanta policji oraz naturalnie posiadać tzw czystą kartotekę. Wniosek o zezwolenie na użytkowanie między innymi broni takiej jak broń palna trzeba złożyć do miejscowego komendanta.


broń palna


Do tego rodzaju uzbrojenia trzeba zaliczyć m.in. pistolet czy też karabin. Oczywiście wymienione kategorie dzielą się na swoje podtypy, np. karabinek pneumatyczny czy też lekki karabin maszynowy.


W naszym kraju jedynym obszarem, w którym można w tryb legalny strzelać jest strzelnica, czyli specjalnie wydzielone stanowisko, którego właściciel także musiał uprzednio uzyskać zezwolenie na prowadzenie jej. W tego typu miejscu mieści się szczególnie zabezpieczona zbrojownia, gdzie znajdują się przeróżne typy broni palnej
20-01-24 07:38:03