Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

W jaki sposób uzyskać zezwolenie na użytkowanie broni palnej?

Ustawa dotycząca broni palnej z dn. 21-go maja 1999 r. określa ją jako broń, która może miotać pociskami przy pomocy energii gazów, które wytworzyły się na skutek wybuchu materiału miotającego.


Na takiej bazie tego typu broń dzieli się na lufową albo rakietową.


Więcej artykułów

Sala muzyczna - a więc, kolejny tekst z rodzaju: "jakie rzeczy warto na ten konkretny temat wiedzieć?"

święto zmarłych
Sala do muzyki, czyli stwierdzając krótko "sala muzyczna", najczęściej kojarzy naszym osobom się - w szczególności gdy jesteśmy młodzi - z salą szkolną, wewnątrz której to przeprowadzane są lekcje muzyki.


sweter


Do korzystania z mnóstwa typów broni (w tym także broni palnej) na własny użytek wymagane jest uzyskanie szczególnego zezwolenia. Nie jest to jednak ani proste, ani szybkie. Wymagane jest m.in. zdanie egzaminów z teorii oraz praktycznych. Trzeba wykazywać się bogatą znajomością prawa w kontekście rozporządzenia o broni i amunicji. Poza tym należy przedstawić wiarygodny powód tłumaczący chęć posiadania broni, mieć ukończone 21 lat, zamieszkiwać stale na terenie Polski, mieć całkowite zdolności do czynności prawnych, a także dotyczących dobrego stanu fizycznego i psychicznego. Poza tym trzeba uzyskać pozytywną opinię lokalnego komendanta policji oraz naturalnie posiadać tzw czystą kartotekę. Wniosek o zezwolenie na użytkowanie między innymi broni takiej jak broń palna trzeba złożyć do miejscowego komendanta.


broń palna


Do tego rodzaju uzbrojenia trzeba zaliczyć m.in. pistolet czy też karabin. Oczywiście wymienione kategorie dzielą się na swoje podtypy, np. karabinek pneumatyczny czy też lekki karabin maszynowy.


W naszym kraju jedynym obszarem, w którym można w tryb legalny strzelać jest strzelnica, czyli specjalnie wydzielone stanowisko, którego właściciel także musiał uprzednio uzyskać zezwolenie na prowadzenie jej.

Budowa naszej strony niezwykle Ci się spodobała? Cieszy nas to. Więc może masz ochotę wejść do nowej strony? Prosimy, dowiedz się także (https://produktypremium.com/kategoria-produktu/parasole-grzewcze/gazowe-parasole-grzewcze/) jak to zrobić.

W tego typu miejscu mieści się szczególnie zabezpieczona zbrojownia, gdzie znajdują się przeróżne typy broni palnej
22-02-25 07:29:04