Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak wygląda obecnie rynek dronów, gdzie urządzenia te są obecnie stosowane.

Bezzałogowe maszyny latające znane są od kilkudziesięciu lat, jeszcze do niedawna z ich możliwości korzystało przede wszystkim wojsko. Lecz bardzo dynamiczny rozwój nowych technologii spowodował, że przed kilkoma laty sklepy wprost zostały zalane niedużymi statkami powietrznymi. Dzisiaj jakieś tanie drony można już kupić za mniej niż sto złotych. W tej cenie otrzyma się niewielką zabawkę, która też tylko do zabawy będzie służyć. W kwocie pięciuset złotych można już kupić drona, jaki będzie posiadał niewielki aparat fotograficzny czy kamerę, lecz w dalszym ciągu będą to zastosowania typowo amatorskie.
Kolejną półką są drony do profesjonalnej pracy. Ceny takich urządzeń zaczynają się od paru do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale w tej cenie otrzyma się urządzenie z naprawdę dużymi możliwościami. Na przykład dron DJI Phantom 3 Professional kosztuje między 5 a 6 tysięcy złotych, lecz w zestawie otrzymuje się nie tylko świetne jakościowo latające urządzenie, lecz dodatkowo zaawansowaną kamerę nagrywającą w najwyższej rozdzielczości, porównaj pod adresem: więcej info.
dron


Więcej artykułów

Fotografia to magiczny rytuał łączony ze ślubem.

zdjęcie z wesela
Fotografia to niezwykły rytuał, który zapewnia ponadczasowość naszych wspomnień. Fotograf natomiast to czarodziej potrafiący uwiecznić niecodzienne chwile w sposób wyjątkowy. Obecnie jednak, kiedy aparaty fotograficzne są wszędzie dostępne, w smartfonach, komórkach, tabletach, gdy prosty aparat można kupić już za małe pieniądze, wiele osób rezygnuje z fachowca. Czy to dobry wybór?


O wojskowym przeznaczeniu dronów https://www.gohero.pl/drony-akcesoria wiadomo od bardzo dawna, ale sprzęty te zyskują również renomę pośród zwykłych ludzi. Bardzo chętnie zaczął z nich korzystać przemysł (szczegóły na stronie http://www.rfid.zone/wdrozenia-rfid), drony świetnie zaczęły się sprawdzać do kontrolowania niedostępnych obszarów czy pilnowania majątku. Także naukowe środowiska bardzo chętnie korzystają z ich możliwości.


Drony mogą monitorować ilość zwierzyny, badają zanieczyszczenia atmosfery czy tworzą mapy, docierając do miejsc, do których normalnie byłoby bardzo trudno dotrzeć. Następne wykorzystanie dronów to przemysł filmowy, fotograficzny i dziennikarski. Z dronów korzystają zawodowcy którzy pracują w dużych koncernach medialnych, ale także coraz więcej niewielkich firm które się zajmują fotografią. Dobrego drona można kupić już za pięć tysięcy złotych, a jego użycie znacznie może rozszerzyć propozycję niewielkiej firmy fotograficznej. Filmowanie z powietrza pojawia się obecnie w ofercie dużej części takich firm, i wszystko wskazuje na to, że popularność tej metody będzie jeszcze rosła -> .
18-06-21 17:18:02