Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

W jaki sposób powinien wyglądać okres przygotowań do pierwszej komunii, jak odpowiednio przeżyć ten wyjątkowy dzień

Pierwszym dużym wydarzeniem dla ośmioletnich dzieci jest przystąpienie do Komunii Świętej. Zwyczajowo odbywa się ona w jedną z majowych niedziel, i poprzedza ją okres wielomiesięcznych przygotowań. Przez cały rok dzieci będą się uczyć na religii wszystkiego, co będzie im potrzebne, tak aby odpowiednio nauczone mogły po raz pierwszy w życiu przyjąć komunię. Przez długie lata komunia była przede wszystkim ważnym przeżyciem duchowym, niestety w pewnej chwili jej sens zagubił się gdzieś w pogoni za prezentami i coraz bardziej wymyślnymi strojami.


komunia
Bo w niejednym miejscu komunie są robione tak wystawnie jak śluby, tyle że główni aktorzy i aktorki mają niecałe dziesięć lat. Coraz bardziej wymyślne suknie komunijne, drogie upominki i przyjęcia w restauracjach sprawiły, że cały sens tych chwil, czyli radość z powodu pierwszego przyjęcia do swojego serca Pana Jezusa zostały zastąpione wizytą u fryzjera przed mszą i czekaniem na coraz bardziej wymyślne upominki, na jakie rodziny mogą przeznaczać niekiedy naprawdę duże sumy - .

Szczęśliwie jednak w rosnącej liczbie parafii te zapędy są nieco stopowane przez księży. Powoli normą zaczynają być takie same stroje dla chłopców i dziewczynek. Rzecz jasna jeśli ktoś ma ubranko po starszym rodzeństwie, to chyba nie kupi nowego, ale cała reszta ośmiolatków występuje dokładnie w takich samych ubiorach. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie ograniczone są zapędy rodziców chcących pokazać się wszelkimi sposobami, przynajmniej jeżeli chodzi o sukienkę.


Małe dziewczynki przystępują wtedy tak samo ubrane, na włosach będą mieć identyczne wianki komunijne (sprawdź stronę), więc nie będzie problemu, że ktoś mógł sobie pozwolić na sukienkę za tysiąc złotych, a komuś innemu musiała wystarczyć za trzysta. Rzecz jasna takim sposobem nie będzie można wyeliminować całej reszty, czyli przyjęcia w restauracji albo drogich prezentów - tu jedynie można zaapelować o rozsądek i umiar rodziców oraz gości - ale chociaż w czasie uroczystości wszystkie komunijne dzieci będą wyglądać tak samo.
18-06-21 16:51:02