Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Malowanki stymulują wyobraźnię

To malowanki sprawiają, że maluchy lepiej się uczą, łatwiej i szybciej przyswajają materiał szkolny, wykazują się większą mądrością, są bardziej twórcze w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich kompetencji.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

maluch zawsze tworzy w malowankach to, co wie i tyle, ile zna o świecie. Z tego względu jego dzieła są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i dowodem tego co doświadcza. Są oknem, przez które my dorośli możemy zajrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego malowanki dla dzieci, które wykreowało. Jest to świetne urządzenie potrafiące stymulować myślenie, ponieważ po pierwsze akurat wpisują się w potrzeby myślenia konkretno – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malucha uczuciowo. Dziecko wczuwa się w swoją kreację. malunki mogą stać się więc napędem rozwoju. trzeba dodać, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości mózgowej malca” (R. Fisher).

Czy myślisz, że odnajdziesz konieczne dane w odniesieniu do opisywanego zagadnienia? Naturalnie, że tak - przejdź do tekstu i kliknij w odsyłacz tutaj.


Kształtowanie się zdolności poznawczych pociechy to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy gotowych przepisów. Możemy jednak wpływać pośrednio, organizując najmłodszym pasjonujące doświadczenia, proponując edukujące zabawy i twórcze zadania. Malowanki mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. od czasu do czasu twoje najmłodszy ma chęć pomalować, ale nie ma na czym lub brak mu inwencji. Aby uprościć mu zabawę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą wieleinspiracji i satysfakcji.
Na poziom graficzny prac duży wpływ ma ogólna ruchowa sprawność rąk. Zabawy angażujące dłonie i dłonie mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy dziecku „siłowanie na rękę”, zabawę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie ręki z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie okręgów palcami itp. Wszystkie te czynności sprawią, że malowanie (artystyczne malowanie) i rysowanie będzie udawało się maluchowi jeszcze efektywniej.
Na podstawie danych z: Animade
Oprawcowane przez: G.S.
19-01-03 07:16:02