Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak współcześnie zorganizować interesujące wesele, aby nie wydać fortuny?

Większość polskich wesel to rzeczywiście huczne, długo trwające imprezy. Oczywiście, zaplanowanie takiego przyjęcia jest nie tylko wielkim wyzwaniem logistycznym, ale też finansowym.

Coraz więcej Młodych Par rezygnuje z tego powodu z wesela, poprzestając na samym ślubie lub mozolnie odkłada niezbędne środki. Tymczasem, faktycznie ciekawe wesele można zorganizować taniej. Trzeba tylko chcieć. Przykładowo, jeżeli narzeczeni (zobacz ofertę) są z Wrocławia i wszystkie sale weselne w tym mieście proponują wysokie ceny, wskazane jest zastanowić się nad opcją wynajęcia sali w sąsiedztwie miasta jak np. . W mniejszych miejscowościach jest przeważnie taniej.

wesele
Planując wesele okolice Wrocławia () należy pamiętać, że niektórzy goście mogą mieć poważne kłopoty z zagwarantowaniem sobie transportu, z tego względu czasem niezbędne jest zapewnienie im noclegów albo wynajęcie autobusu, który gości przewiezie na trasie pomiędzy kościołem a salą weselną. Coraz popularniejsze są wesela na świeżym powietrzu lub wesela w namiotach. To interesująca alternatywa dla tych par, które mają sporo czasu na organizację, ponieważ trzeba wynająć kucharkę bądź firmę cateringową, zastawę, stoły i krzesła oraz zaplecze sprzętu AGD. Opcjonalnie, narzeczeni mogą zastanowić się nad weselem w piątek. Z reguły sale weselne proponują w takich przypadkach niższe ceny.

Więcej artykułów

Organizowanie wesela – na jaką oprawę muzyczną postawić?

Wesele pod namiotem
Wesele to wyzwanie zarazem dla pary młodej, jak oraz najczęściej dla osób, które go współorganizują. W światowej dobie dużego pośpiechu oraz zwyczajowego zabiegania dodatkowe pytania powiązane z organizacją ślubu są w stanie być bardzo stresujące. Jedną z nich jest na przykład sprawa zespołu lub dj. Podjęcie ogromnej ilości mniej lub bardziej ważnych decyzji co do najciekawszej muzyki na imprezie ślubnej to aktualnie bowiem poważne wyzwanie. Spośród naprawdę różnych gustów trudno jest znaleźć najpewniejszy złoty środek, zwłaszcza jeśli zaproszeni są w rozmaitym wieku. Pewną opcją może być w takich sytuacjach zatrudnienie znakomitego DJ, może to być przykładowo ktoś taki jak DJ na wesele Brzeg.


Osoby, które posiadają niewielki budżet powinny w pierwszej kolejności szczegółowo przeanalizować listę gości. Kiedy jakiegoś członka rodziny nie widuje się od lat, można bez wyrzutów sumienia zrezygnować z zapraszania go na przyjęcie i ograniczyć się tylko do tych osób, z którymi utrzymuje się stały kontakt i które rzeczywiście są bardzo bliskie Młodej Parze. Mniejsze wesela są nie tylko tańsze, ale również bardziej kameralne, dzięki czemu nietrudno miłą atmosferę. Poza tym, część dekoracji można zrobić osobiście, chociażby za pomocą papieru.

Wiele ciekawych inspiracji znajduje się w Internecie. Z wykonaniem prostych dekoracji poradzą sobie nawet te osoby, które nie mają zdolności manualnych. Kiedy chce się minimalizować koszty, zamiast zespołu można zarezerwować DJ'a. To dzisiaj coraz bardziej popularne rozwiązanie. Suknię ślubną z kolei warto kupować na wyprzedażach.
19-05-16 07:08:02