Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Nowinki XXI wieku - czy inteligentny dom będzie czymś normalnym za 20 lat?

W czasach, kiedy w Polsce komunizm pomału chylił się ku schyłkowi, a nasz szyk budowlany łączył się z „przodownikami pracy” budującymi bloki z ogromnej płyty, za oceanem naukowcy zachęceni elektronicznym nadzorem nad produkcją w fabrykach stworzyli tzw. inteligentny budynek.

Myśl o nazwie inteligentny dom to nic innego jak nasze lokum, w którym będziemy mogli kierować w czasie , kiedy w nim nie żyjemy. Inteligentny budynek posiada system sensorów i detektorów i jeden, zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami . Dzięki wiadomościom pochodzącym z różnych elementów systemu , budynek może reagować na zmiany środowiska do środka i na zewnątrz, co prowadzi do maksymalizacji funkcjonalności, wygody i bezpieczeństwa, zmniejszenia kosztów eksploatacji i aktualizacji oraz ograniczenia emisji wrogich spalin.

Powiązane artykuły: projekt inteligentnego domu

apartamentowiec
Struktura inteligentnego budynku nie oddziałuje negatywnie na ludzi znajdujące się w jego środowisku. Struktura kierowania budynkiem ma stosowanie w budynkach urzędowych, fabrycznych i instytucji. Polem funkcjonowania systemu jest integracja, obserwacja, kontrolowanie, optymalizacja i raportowanie takich produktów jak : sieć teleinformatyczna, kierowanie oświetleniem wewnętrznymi i zewnętrznymi w zależności od stanu frekwencyj osób w pokojach oraz ruchu, w oparciu o nasilenie światła itp., nawigacja ociepleniem pojedynczych pomieszczeń, nawigacja wentylacją, klimatyzacją oraz filtracją w oparciu o parametry jakości powietrza, tj. składniki dwutlenku węgla i wilgotność, symulacja obecności, kontrola bytu i mienia, układ alarmowy i śledzenie, system przeciwpożarowy, struktura kontroli dostępu, system zasilania UPS, system pogodowy, system zarządzania produkcją i magazynowaniem energii odnawialnej z własnych mikroźródeł, obsługa urządzeń audio-video i innych codziennego użytku, złożony system personalizacji, system sterowania oddymianiem pożarowym, sterowanie i obserwowanie klap przeciwpożarowych (poznaj co ma do zaproponowania Mercor).


Więcej artykułów

Akcesoria, jakie się przydadzą, kiedy będziemy chcieli przygotować imponujące Święta Wielkanocne.

pisanki
Zbliża się Wielkanoc i sporo pań domu już myśli o tym, w jaki sposób przygotować tegoroczne Święta. Powinny zaś one koncentrować się na tym, by przygotowanie zacząć odpowiednio prędzej, gdyż w ten sposób nic nie będzie w stanie ich zaskakiwać. Kiedy zaplanuje się Święta w dużym gronie osób to tym wyraźniejszą uwagę należy na to skierować. Wszystkie produkty, jakie na pewno się przydadzą, kiedy mamy zamiar przygotować imponujące Święta Wielkiej Nocy trzeba kupić szybciej.

Z powodu szybkości rozwoju, dom inteligentny nie ma żadnych ograniczeń gdy chodzi o dodawanie innowacyjnych urządzeń i inaugurowanie nowych wyjść. Spodziewać się więc możemy, iż architekci z czasem będą nas "częstować" coraz to nowymi rozumnymi rozwiązaniami ,które dotyczyć będą obsługi naszego inteligentnego domu lub mieszkania.
22-05-07 08:11:10