Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Nowinki XXI wieku - czy inteligentny dom będzie czymś normalnym za 20 lat?

W czasach, kiedy w Polsce komunizm pomału chylił się ku schyłkowi, a nasz szyk budowlany łączył się z „przodownikami pracy” budującymi bloki z ogromnej płyty, za oceanem naukowcy zachęceni elektronicznym nadzorem nad produkcją w fabrykach stworzyli tzw. inteligentny budynek.

Myśl o nazwie inteligentny dom to nic innego jak nasze lokum, w którym będziemy mogli kierować w czasie , kiedy w nim nie żyjemy. Inteligentny budynek posiada system sensorów i detektorów i jeden, zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami . Dzięki wiadomościom pochodzącym z różnych elementów systemu , budynek może reagować na zmiany środowiska do środka i na zewnątrz, co prowadzi do maksymalizacji funkcjonalności, wygody i bezpieczeństwa, zmniejszenia kosztów eksploatacji i aktualizacji oraz ograniczenia emisji wrogich spalin.

Powiązane artykuły: projekt inteligentnego domu

apartamentowiec
Struktura inteligentnego budynku nie oddziałuje negatywnie na ludzi znajdujące się w jego środowisku. Struktura kierowania budynkiem ma stosowanie w budynkach urzędowych, fabrycznych i instytucji. Polem funkcjonowania systemu jest integracja, obserwacja, kontrolowanie, optymalizacja i raportowanie takich produktów jak : sieć teleinformatyczna, kierowanie oświetleniem wewnętrznymi i zewnętrznymi w zależności od stanu frekwencyj osób w pokojach oraz ruchu, w oparciu o nasilenie światła itp., nawigacja ociepleniem pojedynczych pomieszczeń, nawigacja wentylacją, klimatyzacją oraz filtracją w oparciu o parametry jakości powietrza, tj. składniki dwutlenku węgla i wilgotność, symulacja obecności, kontrola bytu i mienia, układ alarmowy i śledzenie, system przeciwpożarowy, struktura kontroli dostępu, system zasilania UPS, system pogodowy, system zarządzania produkcją i magazynowaniem energii odnawialnej z własnych mikroźródeł, obsługa urządzeń audio-video i innych codziennego użytku, złożony system personalizacji, system sterowania oddymianiem pożarowym, sterowanie i obserwowanie klap przeciwpożarowych (poznaj co ma do zaproponowania Mercor).

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź też ten odnośnik. Pokrewne wiadomości znajdziesz również tutaj okna drewniane otwierane na zewnątrz.

/J]

Więcej artykułów

Naklejki w aranżacji pomieszczeń domu – jak można je ciekawie wykorzystać w określonych pomieszczeniach?

naklejki dla dzieci
Obecnie na rynku oferowany jest rzeczywiście różnorodny wybór rozwiązań, jakie doskonale sprawdzają się w aranżowaniu wnętrz, wobec tego każda osoba z powodzeniem może odnaleźć najbardziej stosowną dla siebie propozycję. Ogromnym zainteresowaniem charakteryzują się oczywiście naklejki, jakich asortyment na współczesnym rynku jest bardzo bogaty. Jak je wykorzystać we własnym mieszkaniu?

Z powodu szybkości rozwoju, dom inteligentny nie ma żadnych ograniczeń gdy chodzi o dodawanie innowacyjnych urządzeń i inaugurowanie nowych wyjść. Spodziewać się więc możemy, iż architekci z czasem będą nas "częstować" coraz to nowymi rozumnymi rozwiązaniami ,które dotyczyć będą obsługi naszego inteligentnego domu lub mieszkania.
18-12-04 12:15:02