Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

W jaki sposób zorganizować swój czas i motywować się do systematyczności?

Motywacja do pracy jest często bardzo trudne. Przede wszystkim dlatego, że aktualnie wokół nas znajduje się bardzo dużo „rozpraszaczy”, jak przykładowo smartfony lub dostęp do Internetu. Dociera do nas ogrom informacji, z którymi często zapoznajemy się powierzchownie, nie zatrzymujemy się przy czymś na długo, dodatkowo często wykonujemy kilka zadań jednocześnie, m.in. oglądamy telewizję i piszemy notatki itp.

kalendarz książkowy
Pomyśl o kalendarzach trójdzielnych

Więcej artykułów

Wieczór dla panny młodej

kobiety
Ceremonia ślubna to cudowne wydarzenie. Urządzanie tego dnia oraz wesela pożera sporo czasu i pieniędzy. A istotna jest przecież również impreza przed tym dniem, czyli wieczór panieński. Jeżeli poszukujesz firm, które zapewniają organizację takich imprez, do Google wpisz wieczór panieński.


Trudno jest skoncentrować się w pełni, jednak istnieje kilka sposobów, które nas w tym wspomogą. Jak zorganizować swój czas i motywować się do systematyczności? Po pierwsze wypróbuj planowanie. Choć często z planów nic nie wychodzi, praktyka czynią mistrza. Na pewno wykreślanie kolejnych punktów z listy da nam ogromną satysfakcją, tym samym siłę do kolejnych działań. Jak planować? Każdy musi wypracować najodpowiedniejszy dla siebie system. Na początku warto nabyć kalendarze książkowe a5 dzienne. Codziennie rano lub wieczorem zanotuj wszystkie obowiązki, które musisz wykonać.

Szukasz niebanalnego tekstu, który omawia pożyteczne tematy? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, gdyż niechybnie Ci się przyda. Uczciwie zalecam ten link!Rzecz jasna możesz je podzielić na dłuższy czas, lecz jeśli dopiero zaczynasz przygodę z planowaniem może to nie być dobry pomysł. Oprócz tego planowanie z zbyt dużym wyprzedzeniem często jest po prostu nieskuteczne. Zaznacz zadania ważne i te, które w razie niepowodzenia można bez problemu odłożyć w czasie. Wykreśl każde zakończone punkty. Dzięki temu zawsze będziesz precyzyjnie wiedzieć, jak dużo przed tobą. Z pewnością zauważysz, że wszystkie odhaczane zadania dają poczucie satysfakcji i pchają cię do działania. Jeżeli na liście są punktu, które nie pozwalają ci się skupić, chociaż nie są bardzo istotne – zajmij się nimi, kiedy rzeczywiście masz taką możliwość. Wówczas efektywniej wykonasz pilne sprawy.

Kalendarze książkowe na cały rok
W planowaniu nierzadko pomaga także prezentacja naszego planera. Jeżeli sprawi ci to przyjemność, użyj barwnych karteczek, zakreślaczy, zakładek itp. Przeznacz kolor dla danej grupy czynności. W sklepach ukazują się już kalendarze książkowe 2016, które mogą okazać się twoim wymarzonym organizerem.Oprócz planowania, staraj się także zapewnić sobie bardzo dużo spokoju. Usuń rozpraszacze. Zamknij przeglądarkę, a jeśli jest ci potrzebna do pracy, zainstaluj do niej aplikację blokującą przeszkadzające witryny. Wyłącz powiadomienia w smartfonie. Jeżeli pracujesz w mieszkaniu nie włączaj w tle telewizora. Staraj się słuchać takiej muzyki, która pozwoli ci się skupić. Dzięki temu planowanie na pewno przyniesie wyczekane efekty, a my staniemy się pełni motywacji i energii do działania. Co zamówić i jak?
20-09-20 07:31:03