Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Zegarki casual czy eleganckie

Zegarek na bransolecie czy pasku? Koperta kwadratowa czy okrągła? Kwarcowy czy mechaniczny? Ze wskazówkami czy elektroniczny? Jaki na bal a jaki na siłownię? Spróbujemy dać odpowiedź na te pytania.

Więcej artykułów

Zegarki biżuteryjne czy sportowe

zegarki fossil
Obecnie na rynku istnieje sporo modeli zegarków. Do najpopularniejszych zalicza się wzory sportowe oraz biżuteryjne. Decydując się na zakup, trzeba zwrócić uwagę na parę elementów, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długi czas. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, powinny być oceniane według zupełnie innych parametrów niż Zegarki męskie.


Zegarki eleganckie
Zegarki diesel
Pojecie elegancji bywa różnorodne. Ale są oczywiste kanony. Przykładem bardzo popularnych eleganckich zegarków są zegarki Diesel. Otóż taki zegarek nie powinien być z wyglądu "agresywny". Raczej nawet dyskretny. W ładnej, nawet modnej formie i niezbyt gruby. Raczej na dobrym pasku z naturalnej skóry, chyba, że posiada estetyczną bransoletę. Można zrezygnować z datownika, nawet sekundnika, powinien jednakże spełniać wszystkie walory czytelności i komunikacji. Dobrze, aby wyprodukowany był z bardziej trwałych materiałów, na przykład ze stali szlachetnej, a jeżeli pozłacany to adekwatnie grubo, tak by prędko nie stracił swych walorów. Miło widziane jest połączenie dwóch kolorów - "żółtego" i "białego" (pozłocenia i stali). Będzie bardziej uniwersalny w dopasowaniu do ubioru właściciela. Traktuje się obecnie formę prostokątną jako bardziej estetyczną, a okrągłą jako klasyczną, niemniej jednak to kwestia indywidualnego gustu. Koniecznie powinien być "firmowy", najlepiej marki o ugruntowanej jakości i renomie. Każdy zegarek mechaniczny będzie grubszy od kwarcowego, niemniej jednak będzie miał "duszę". Zegarki męskie tej klasy powinny być już w miarę bardziej wodoszczelne, z pewnością bardziej dbając o zachowanie ich trwałości niż dokonywanie w nich "wyczynów" pod wodą.

Jeżeli niezwykle ekscytuje Cię nakreślana tutaj problematyka, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://open.frp.pl/o-projekcie) omawiającym pokrewne zagadnienia.Zegarki Casual Zegarek "codzienny" powinien być głównie czytelny i wygodny. Sprostać "trudom" powszechnego wykorzystywania. Być w miarę szczelny, łatwy w obsłudze, prosty w zdejmowaniu i zakładaniu i stosunkowo trwały. Nie musi być drogi, po prostu w miarę tani a dobry. Nie musi być "udziwniony". Ma przekazywać tylko niezbędne informacje - datę i czas. Dobrze widziany jest sekundnik, bo w każdym momencie możemy "od ręki" stwierdzić czy zegarek jest sprawny. Zegarek z datownikiem zawsze będzie droższy. Nie musi mieć szkła szafirowego, wystarczy mineralne i nie musi być firmowy, byle nie podróbka. Wśród zegarków Casual spory wachlarz modeli stanowią Zegarki Guess posiadają one interesujące wzornictwo i jednocześnie są nieco tańsze od konkurencji.
Na podstawie danych z: One Zero
Oprawcowane przez: G.S.
18-11-29 11:14:02