Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Łódź to perfekcyjne miasto dla wszystkich pragnących różnorodnych rozrywek. To nowoczesne miasto z ciekawą historią

Łódź to tak naprawdę młode miasto, swój szybki rozwój zawdzięcza dwóm ministrom Królestwa Polskiego. Byli nimi S. Staszic oraz K. Drucki-Lubecki. To istotnie ci dwaj dżentelmeni, zadecydowali, o przeznaczeniu Łodzi jako o mieście przemysłowym, fabrycznym i nowoczesnym. Już w końcówce 19 wieku, Łódź miała połączenie kolejowe z linią warszawsko-wiedeńską, a także jako pierwsza w Królestwie Polskim, posiadała stałe kino oraz elektryczne linie tramwajowe.

Torba na zakupy
W dzisiejszych czasach Łódź to ośrodek nowoczesnych fabryk: sprzętu komputerowego, sprzętu AGD, oraz wielu pozostałych. Łódź to też miasto z najbardziej pokaźnym w Polsce parkiem w granicach miasta, oraz z jednym z większych w Polsce centrum handlowym (kolejne – największe w Polsce - już w planach na przyszłość). Miasto jest znane również z ulicy Piotrkowskiej, uczelni filmowej oraz jest już znane jako HollyŁódż. Co można robić w tym mieście? Będąc w Łodzi obowiązkowo powinniśmy pospacerować ulicą Piotrkowską. To miejsce spotkań lokalnej społeczności - przejdź tutaj.

Pomimo iż nowoczesna Manufaktura wypiera Pietrynę (czyli Piotrkowską), to przyuliczne ogródki z piwem, jaki i pobliskie dyskoteki, ciągle cieszą się ogromną popularnością. Od jakiegoś czasu sklepy i punkty usługowe przenoszą się do Galerii Łódzkiej - przyświeca im hasło „Przedłużamy Piotrkowską”, a od jakiegoś czasu zagościły też w potężnej Manufakturze. Jednakowoż Manufaktura to nie jedynie centrum handlowe, to również niezwykle istotne miejsce towarzysko-kulturowe na mapie miasta. Poza naprawdę wieloma sklepamiczy restauracjami odnajdziemy tam sporo okazji do zabawy: kręgle, kino, ścianę do wspinaczki - przejdź tutaj.


Więcej artykułów

Tylko dobre kamery na kask prosto od firmy

Kask
W dzisiejszych czasach wybór odpowiedniej kamery do sportów ekstremalnych nie bywa jednak zazwyczaj sprawą łatwą. W światowej dobie wielkiego pośpiechu oraz codziennego zabiegania. Chociażby byle zwykłe zakupy takiego sprzętu, mogą wydawać się czymś niełatwym, lub silnie stresującym. Nie trzeba tracić zdrowie przez tego rodzaju dosyć nie aż tak istotne spraw.
Jak więc można zauważyć dzisiejsza Łódź to ośrodek miejski, w jakim zajęcie znajdą wielbiciele dawnych epok, architektury, jak i konsumpcyjnych rozrywek. Wielość niezwykłych budowli, ciekawa historia zachwyci wrażliwych na dziedzictwo starych czasów, zaś zakupy w Łodzi usatysfakcjonują nawet najbardziej wybredne osoby.

Zainteresowała Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie, która także przedstawia tego rodzaju teksty. To z pewnością zwróci Twoją uwagę!

Co jeszcze jest w Łodzi ciekawego, czym wygrywa na pewno ze stolicą?

Otóż, w Łodzi prościej wynająć lokum, bo mieszkania są o wiele tańsze niż w Warszawie. Wiele osób tak więc decyduje się na zamieszkanie właśnie w Łodzi, natomiast do pracy ewentualnie dojeżdżać do stolicy. Oczywiście, to jedna z możliwości, gdyż w Łodzi również jest zatrudnienie i wiele osób nie jest zmuszonych jej szukać w Warszawie. Ale wiadomo jednocześnie, że w stolicy zawsze jest korzystniej pod tym względem, tak więc sąsiedztwo najważniejszego miasta w naszym kraju to wielka zaleta Łodzi.
19-06-07 10:30:26