Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak się przebrać na święto Halloween - na jakie należy zwrócić uwagę

Dobór okrycia halloweenowego spędził sen z powiek niejednemu. Czasami dobrze jest popuścić wodze fantazji i zrobić coś wyszukanego. Mnóstwo ludzi decyduje się przebrać za zombie bądź innego nadgniłego stwora, po czym okazuje się, iż na przyjęciu wszyscy wyglądają tak samo. Jeżeli chcesz zaskoczyć rodzinę i znajomych niebanalnym strojem halloweenowym przeglądnij niecodzienne inspiracje po czym wybierz coś dla siebie. Z pewnością przyciągniesz wzrok wielu osób.
Halloween na dobre zagościło w naszym kraju. Jak co roku jest to sposobność na przebranie (tutaj znajdziesz więcej szczegółów) się w odrażające maski. W makabrycznych kostiumach możemy też udać się na imprezę Halloween, aby wspólnie ze znajomymi się bawić. Bajeranckie przebrania halloweenowe to: makabryczny świecący szkielet, krwiożerczy wampir natomiast odpowiednie przebrania dla dziewczyn to: wszelkiej maści strzygi, czarownice i czarodziejki - czytaj .
halloween


Więcej artykułów

Nadchodzą

bombka
Narodzenie Pańskie to święto pełne uroku, domowego ciepła, miłości, które przede wszystkim spędzamy w kręgu najbliższych nam osób. To jedno z najdawniejszych świąt katolickich. Do wieczerzy wigilijnej przystępuje się po zapadnięciu zmierzchu, w chwili, gdy za oknem wzejdzie pierwsza gwiazdka. Maluchy uwielbiają oczekiwać tego momentu, co pewien czas podchodząc do okna i wyczekując jej.


Halloween jest obyczajem wywodzącym się z celtyckiego obrządku Samhain. Niektórzy badacze jednakże sądzą, że pochodzi z ceremonii rzymskich ofiarowanych bożkom owoców i nasion. Dokładna geneza obrzędu nie jest znana, jednakże większość skłania się ku celtyckiemu pochodzeniu tego obrzędu. Wedle wierzeń staroceltyckich w dzień Samhain zaciera się granica między światem żywych a umarłych. W tym dniu oddawano hołd przodkom, których to dusze zapraszano do domów. Lękano się jednakże złych dusz wędrujących po świecie, które to odstraszano rozmaitymi sposobami.

Interesujących informacji zasięgniesz po przejściu na witrynę (https://www.equiversum.pl/pl/c/Sakwy/130), która ma fascynujące dane na opisywany temat - będą one niewątpliwie godne zainteresowania.

Nierozłącznym obyczajem w trakcie obchodów Samhain było palenie ognisk.


Wedle wierzeń przodków, ognisko miało użyczać słońcu sił do walki z mrokiem. Naokoło ognisk odbywały się tańce śmierci. Zamiast dyń, które w tym czasie nie były znane używano rzep. Podobnie jak obecnie nacinano je w kształty przypominające demony. To prawdopodobnie od owego zwyczaju dziś przebieramy się w czasie imprez Halloween. Kiedyś druidzi przebierali się, żeby odstręczać w ów sposób złe demony, aktualnie już jednak przebieranki spełniają tylko odmianę rozrywki.


Ciągle niemasz pojęcia w jaki sposób przebrać się na Halloween? Nie musisz się zamartwiać, w sieci można odszukać bezlik inspiracji na przebrania halloweenowe - ubierz się zaskakująco na imprezę. W sieci możemy także odnaleźć specjalistyczne sklepy oferujące najróżniejsze, przerażające stroje.
18-12-30 07:22:01