Sieciowa baza komórek ukradzionych.

Każdy z nas cokolwiek niegdyś zgubił. Mógł to być telefon, bądź portmonetka z pieniędzmi i dokumentami. Na ogół jednak bardzo boli strata rzeczy wartościowych, które zostały skradzione.
rodzina


Polacy sporządzili program, który zredukuje zarazę kradzieży komórek (zobacz więcej). Pierwsza platforma na świecie, dostępna za darmo dla każdego, internetowa baza telefonów skradzionych. W wypadku kradzieży, użytkownicy mają trudność z identyfikacją tych telefonów.

Zobacz, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (https://pkrajewski.pl/). Oferujemy usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nie czekaj i dowiedz się, w jaki sposób pracujemy.

IMEI to osobliwy numer identyfikacyjny, bądź numer fabryczny, jaki mają wszelkie telefony komórkowe. Jest to zwykle połączenie 15 cyfr, które można znaleźć na srebrnej naklejce z tyłu aparatu i pod akumulatorem. System w łatwy sposób udaremni rejestrowanie skradzionych telefonów i ponowne wprowadzenie ich do sprzedaży w każdym kraju, gdzie działa baza, o ile telefon pozostał w niej zarejestrowany. Jeżeli ktoś będzie próbował podłączyć do sieci, albo sprzedać skradziony telefon komórkowy, uruchomiony zostanie automatycznie alert, a program przekaże wiadomości o adresie IP, z którego usiłowano wystawić telefon do sprzedaży w internetowych serwisach aukcyjnych, czy też ogłoszeniowych. Dział bezpieczeństwa wyśle tę informację do organów ścigania i do operatorów.


reklama


Na analogicznej zasadzie działa baza skradzionych rowerów .

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to śmiało kliknij też ten link. Pokrewne informacje znajdziesz również tutaj alarmy gdynia.

Teoretycznie winna istnieć przynajmniej jedna taka baza w Polsce prowadzona przez policję.
Baza skradzionych rowerów ma służyć głównie nabywającym rower z drugiej ręki, ażeby nie nabyli przedmiotu skradzionego, oraz poszkodowanemu, żeby nagłośnić i upublicznić fakt kradzieży roweru.
21-06-17 08:08:05